O mnie

Marcin Wilusz

Mam 30 lat i od dziecięcych lat moją pasją jest motoryzacja, a w szczególności sporty motorowe. Przygodę z motorsportem zaczynałem dziesięć lat temu za kierownicą Fiata 126p, którym startowałem w rajdach amatorskich, a następnie przesiadłem się do Opla Astry GSI. Pierwszy krok, aby stać się licencjonowanym zawodnikiem poczyniłem w 2014 roku, kiedy zakupiłem samochód Renault Clio, którym po zdobyciu licencji wyścigowej BC od sezonu 2015 rozpocząłem starty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Pierwszy rok przeznaczyłem na naukę i zdobywanie doświadczeń, ale mimo to kilkukrotnie udawało mi się stawać na podium w klasie N-2000. Przez sezonem 2016 moje Clio zostało przebudowane na wersję Ragnotti i tym samochodem kontynuowałem występy w GSMP, tym razem w klasie A-2000. Po udanym sezonie wywalczyłem tytuł II Wicemistrza Polski w klasie oraz zwyciężyłem w nieoficjalnym pucharze Clio.

W ramach rajdowego treningu startowałem także w Mistrzostwach Galicji oraz Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego w Super OES, a cykle te zakończyłem z tytułami odpowiednio Mistrza oraz II Wicemistrza w klasie GOŚĆ.

W roku 2017 planuję starty w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz w wybranych rajdach okręgowych, również za kierownicą Renault.

 

 

 

 

O PILOCIE

Wojtek Witkowski

W sezonie 2017 zasiądę na fotelu pilota w samochodzie Marcina Wilusza w rajdach okręgowych. Podobnie jak Marcin, jestem od wielu lat związany z motoryzacją i sportami motorowymi. W sezonie 2015 startowałem jako kierowca w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski samochodem Renault Clio, ale od zawsze byłem miłośnikiem pojazdów z napędem na tylną oś i takim właśnie samochodem planuję wrócić na trasy GSMP.